Tým, na který se můžete spolehnout

Knihovní systém Koha dokonale známe a pravidelně přispíváme k vývoji tohoto software. Díky našim zkušenostem dokážeme realizovat libovolné požadavky knihoven.

Seznamte se s těmi, které potkáte nejčastěji.

Radek Šiman

Radek Šiman

Programování je jeho životní náplní i koníčkem již čtvrt století. Knihovnám vždy věnuje náležitou péči a k jejich požadavkům přistupuje lidsky a neformálně. Kohu považuje za cestu, kterou knihovny v Česku zatím neznaly. V roce 2016 se zúčastnil setkání Koha vývojářů v Marseille jako dosud jediný zástupce ČR.

Josef Moravec

Josef Moravec

Pro potřeby českých knihoven vytvořil propojení katalogu VuFind s Kohou. Při realizaci nových nápadů překypuje energií. Velké úkoly jsou pro něj výzvou a možností, jak dokázat, že to jde. Jako člen dobrovolné aktivní zálohy armády ČR rozhodně uhlídá, aby všechno dokonale šlapalo. Je nejaktivnějším českým vývojářem kódu Kohy.

Lenka Greplová

Lenka Greplová

Knihovnice se dvěma desítkami let praxe. Ráda čte, píše a hodně mluví, čemuž také odpovídá její role v týmu: tvoří návody, řeší požadavky knihoven a školí uživatele. Žádná výzva pro ni není dost velká a svou pozitivní energií překonává všechny úkoly s nadhledem.

Petr Zajac

Petr Zajac

Má fenomenální paměť a mezi jeho superschopnosti patří pečlivost a smysl pro detail. Rád pomáhá knihovnám udělat pořádek v datech nebo vytvořit přehledy na míru. Nejčastěji se zabývá řešením požadavků a nemá klid, dokud vše beze zbytku nevyřeší.

Kristýna Škrabalová

Kristýna Škrabalová

Nový svěží vzhled Kohy v knihovně je dílem tohoto benjamínka našeho týmu. Kromě tvorby grafických materiálů baví všechny, kteří nás sledují na Instagramu. Zkušenosti, které sbírá za knihovním pultem, pak předává během školení práce s Kohou.

Michaela Hrabinska

Michaela Hrabinská

Nakažlivý smích a neotřelé nápady ji předurčují k tvorbě netradičních videonávodů a hluboké knihovnické znalosti zase k profesionální tvorbě dokumentace. Optimismus ji neopouští ani v těch nejzapeklitějších situacích.